Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/viaoptima/domains/viaoptima.lt/public_html/wp-content/plugins/gutenberg/lib/load.php on line 37
Pažintinė Gruzija su vadovu iš Lietuvos 2018 pavasaris – VIAOPTIMA.LT
+370 613 66930
Menu

Pažintinė Gruzija su vadovu iš Lietuvos 2018 pavasaris

Pavasario spalvos Gruzijoje

Kelionės data : 2018.04.08-04.16

Kelionės kaina : 895 EUR

 • Išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti šią unikalią šalį (gamta, istorija, kultūra, religija, menas, politika).
 • Skanus nacionalinis maistas, puikaus vyno degustavimas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti partneriai Gruzijoje.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Kvalifikuotas kelionių vadovas iš Lietuvos.

Kelionės aukso fondas

 • Tbilisis – Gruzijos sostinė ir viduramžiško žavesio nepraradęs „šiltojo pavasario miestas“.
 • Kachetija – vyndarystės tradicijomis garsėjantis, istorinis Gruzijos regionas. Jeigu kalnai yra Gruzijos nuostabaus kraštovaizdžio karūna, tai Kachetija yra jos žėrinti širdis…
 • Granatmedžių sodų apsuptas spalvingasis Signagis – vienas gražiausių Kachetijos miestelių, dar vadinamas „meilės miestu“.
 • Cinandalis – Kachetijos gyvenvietė , garsi dvaru ir istorine vynine, kurie kadaise priklausė 19-ojo amžiaus Gruzijos poetui A.Čavčavadzei.
 • Unikalus David Garedžio  ortodoksų vienuolyno kompleksas, stūksantis uolų masyve pusdykumėje ant Gruzijos – Azerbaidžano sienos ir tarsi skiriantis dvi valstybes, dvi religijas, du pasaulius…
 • Mccheta (UNESCO kultūros paveldas) – vienas seniausių miestų Gruzijoje, ankstyvosios Gruzijos Iberijos karalystės sostinė su garsiąja Sveticchovelio katedra, Gruzijos karalių panteonu.
 • Kvapą gniaužianti kelionė gilyn į kalnus istoriniu, legendiniu, senuoju, rūsčiuoju Gruzijos karo keliu.
 • Uplisciche uolų miestas – tvirtovė ant aukšto uolėto Mtkvari upės kranto.
 • Kutaisis – buvusi Kolchidės karalystės sostinė apipinta legendomis apie Aukso vilną ir argonautus.
 • Bagračio katedra – gruziniškos viduramžiškos architektūros šedevras, suvienytos Gruzijos simbolis ir Gelačio vienuolynas – praeities intelektualų lopšys (UNESCO paveldas).
 • Fantastinio filmo pojūčiai – plaukimas požemine upe Prometėjo urvuose.
 • Svanetija – išskirtinis rūstaus grožio Gruzijos kalnų regionas (UNESCO paveldas).
 • Įsispraudęs tarp kalnų Ušgulio kaimelis – aukščiausia gyvenama vieta Europoje (2200m virš jūros lygio).
 • Neatsiejama Gruzijos kūltūros dalis – vyno degustacijos, nacionalinių patiekalų

PROGRAMA

1 diena: Тbilisis

Ankstyvas atvykimas į Tbilisį. Susitikimas oro uoste su rusiškai kalbančiu gidu. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Trumpas poilsis.

Pusryčiai. Ekskursinė programa po Tbilisį. Tbilisis–didžiausias šalies miestas, įkurtas V a. Iberijos karaliaus Vachtango Gorgasalio valdymo metu. Tai – spalvingas, daugiatautis miestas, kuriame pamatysite didingus stačiatikių cerkvių kupolus, žydų sinagogas, į dangų kylančius minaretus. Ekskursijos po Tbilisį metu apžiūrėsime Samebos, dar vadinamą Švč. Trejybės, katedrą – vieną didžiausių stačiatikių šventyklų visame Kaukaze. Aplankysime V a. statytą ir XIII a. perstatytą Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį.  Tbilisio senamiestyje įrengtas modernus keltuvas, jungiantis Rike parką su IV a. viduryje pastatyta Nirakalos tvirtove. Ekskursijos metu, apsilankykite Metekhi bažnyčia (V a.). Funikulieriumi pasikelsite į tvirtovę Narikala (IV a.), Sioni katedra (VI-VII a.), Anchiskhati bazilika Mergelės Marijos gimimo, seniausias išlikęs, Šventosios Trejybės katedra, šventyklų kompleksas Trejybės katedra Tbilisyje – pagrindinė Gruzijos stačiatikių katedra. Šota Rustavelio prospektas.Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

(Pagal klientų poreikius). Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, vanduo į kurį trykšta iš terminių požeminių šaltinių.  Pirčių teikiamais malonumais kadaise mėgavosi literatūros klasikai A. Diuma ir A. Puškinas, vėliau rašęs, „kad geresnėje pirtyje dar niekada nėra buvęs“. Nors šių pirčių garas pasižymi specifiniu ir nelabai maloniu sieros kvapu, dėl unikalių gydomųjų savybių čia vežami garbingiausi miesto svečiai. Miestiečių nuomone, jeigu neaplankėte Tbilisio pirčių, reiškia nebuvote pačiame Tbilisyje.

*Esant galimybei, sieros pirčių komplekso lankymas už papildomą mokestį (15-80 EUR už pirties kambarį vienai valandai, kambaryje gali tilpti nuo 4 iki 10 asmenų).

Chačiapuriu kvepianti šalis – taip dažnai pavadinama Gruzija. Daugybė pačių gražiausių epitetų lydi unikalius gruzinų virtuvės patiekalus, apie kuriuos pradėjus kalbėti burnoje nejučiomis renkasi seilės.

Gruziniška virtuvė – ant stalo gausybė šviežių žalumynų, žolelių, daržovių (dažnas keliautojas sako, kad skanesnių pomidorų ir agurkų, svogūnų laiškų, petražolių, krapų, peletrūnų nevalgęs), troškinta ir įvairiai ruošta mėsa, tirštos ir riebios sriubos ( vien charčio ko verta!), sūriai. Patiekalų turi būti daug, kuo daugiau lėkščių – tuo stalas turtingesnis. Visi įsideda ir ragauja patiekalus patys.

Sunku atsispirti žymiesiems chačiapuriams – į picą panašiems minkštiems sūrio paplotėliams, senoviniam gruzinų valgiui – didžiuliems chinkaliams  – koldūnams su mėsa ir sultiniu viduje. Būtinai naudojama riebi kapota mėsa, įdedama įvairių žolelių ir prieskonių. Valgoma rankomis laikant už galiuko. Prakandus išgeriamas sultinys, o galiukas, suvalgius chinkalį, paliekamas lėkštėje. Puikus užkandis badridžani nigvzit – keptų baklažanų juostelės su riešutų padažu, papuoštos granatų sėklomis. Lobio paprastai ruošiamas žiemą. Troškintos pupelės su prieskoniais – skanu ir maistinga. Sacivi – Gruzijos virtuvės viršūnė: Kalakuto ar vištos krūtinėlės gabaliukai, troškinti graikiškų riešutų padaže. Šis, daug darbo reikalaujantis patiekalas, paprastai ruošiamas per šventes. Kaip gražiausia muzika gurmano ausims skamba tirpstantys burnoje patiekalų pavadinimai – čachochbili, odžachuri, čakapuli, džondžoli, chakapuli, borani, guruli…  O padažai, padažai! Themali – populiariausias gruziniškas padažas iš geltonųjų arba raudonųjų slyvukių, pagardintas įvairiais prieskoniais, baže – padažas iš maltų graikiškų riešutų, česnako ir prieskonių, ir daugybė kitų. Gruzijoje dažnai galima pamatyti kaip vietos žmonės padažus valgo tik su duona. Apie tradicinius saldumynus baklavą, čiurčelą, gozinaki, ir sultingus, kvapnius, tarsi visą Gruzijos saulės šilumą sugėrusius vaisius, būtų galima prirašyti dar ne vieną puslapį. Tad keliaukime į skaniąją Gruziją, mėgaukimės maistu, užgerdami baltuoju vynu, o gal užsigeisite limonado „Tarchun“, „Diušes“ (nostalgija…) Ar garsiojo „Boržomio“ mineralinio vandens?

2 diena: Tbilisis – Mcchetas – Ananuri – Gudauri – Kazbekas – Tbilisis 

Pusryčiai. Vyksite į vieną seniausių Gruzijos miestų, kultūros ir religijos centrą Mcchetą-saugomą UNESCO, pakeliui aplankysite  Džvario (kryžiaus) vienuolyną ir bažnyčią (6 – 7a.) – tikrą ankstyvųjų viduramžių architektūros šedevrą, pastatytą kalno viršūnėje. Pasak legendos, ant šios uolos meldėsi kryžiaus kultą į Gruziją atnešusi Šv.Nina, buvusios pagonių šventyklos vietoje pastačiusi medinį kryžių. Jis gebėdavęs daryti stebuklus, todėl čia plūsdavo minios piligrimų iš viso Kaukazo. Nuo Džvario vienuolyno atsiveria viena įspūdingiausių Gruzijos gamtos panoramų – ties kalnu susijungiančios dvi upės Mktvari (Kura) ir Aragvi: viena – žalsva, kita – melsva, kurių grožį savo poemoje „Mcyri“ apdainavo M.Lermontovas.

Nusileidę nuo kalno, lankysite apsuptą kalnų Mcchetą, vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas.

Aplankysite Samtavro vienuolyną, kur ištisus metus auga, žydi gervuogių plantacijos,šalia kurių  IVamžiuje gyveno Nino – švietėjas, pirmasis krikščionybės  pamokslininkas Gruzijoje. Oficialus priėmimas krikščionybės Gruzijoje 324m. siejamas su šv Nino vardu, su palaikymo ir dalyvavimo Šv. Karaliaus Mirian ir Karalienė Šv Nani. Šventoji Nina įtikino karalių ir karalienę Nana ir Mirian įvesti krikščionybę Gruzijoje. Viduje vienuolyno yra stebuklinga piktograma Iberijos Dievo Motinos, stebuklinga  Šv Nino paveikslas, šventojo karaliaus ir karalienės Merian Nani kapas, Šv. relikvijos Abibosa Nekreskogo, Šv Maruska Mgvime. Pietūs įdomame “SALOBIO” restorane.Vykstame į Kutaisį su trijų tūkstančių metų istorija.Aplankymas Prometėjaus požemių.Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

Tęsite kelionę gilyn į kalnus istoriniu, legendiniu, senuoju, rūsčiuoju (tinka visi epitetai!) – Gruzijos karo keliu. Šį kelią, vieną vaizdingiausių kalnų kelių pasaulyje, kertantį Kaukazo kalnus ir jungiantį Vladikaukazą su Tbilisiu, caras Aleksandras 1-asis pavadino Gruzijos karo greitkeliu. Poetų apdainuotas serpantinais vedantis kelias apdovanos jus įspūdingu kraštovaizdžiu – ramius slėnius keis upių vagų išraižyti kalnai, vešlius miškus – žolių paklotas, emocijas žadins saulėje blizgantys sniego lopinėliai. Vairuotojui dažnai teks ir pristabdyti, laviruojant tarp kelio duobių, ramiai žingsniuojančių karvių ar avių, nekreipiančių jokio dėmesio į pravažiuojančias mašinas.

Sustojimas prie buvusios kunigaikščių rezidencijos Ananurio tvirtovės ir 17a. pastatytos Uspenskio cerkvės ant turkio mėlynumo Žinvalio ežero kranto. Sovietmečiu, apie 1980-uosius, statant Žinvalio hidroelektrinę, buvo nuspręsta suformuoti dirbtinį ežerą ir iš jo tiekti geriamą vandenį Tbilisiui. Ananurio tvirtovė būtų atsidūrusi ežero dugne. Visuomenei pasipriešinus, užtvankos aukštis buvo sumažintas ir puikusis kompleksas išgelbėtas.

Kelias, ramiai ėjęs Aragvi slėniu, staiga ima rangytis kalnų serpantinais ir kilti stačia siena – per dešimtį kilometrų pakilsite 500 metrų aukštyn, į poros kilometrų aukštį ir pasieksite Stepancmindą – šventojo Stepono vardu pavadintą simpatišką miestelį siaurame Tereko upės slėnyje. Rytuose – aštri kalnų siena, vakaruose Gergečio vienuolyno kontūrai ir Kazbeko ugnikalnis, už kelių kilometrų – Rusijos siena. Sovietmečiu miestelis buvo žinomas Kazbeko vardu ir, nors 2006 metais jam grąžintas Stepancmindos vardas, jis dažnai tebevadinamas Kazbeku. Atvykę ruošitės susitikimui su, galbūt, gražiausiu objektu Gruzijoje – Gergečio  Švč.Trejybės cerkve, pastatyta 14a. 2170m aukštyje Kazbeko kalno papėdėje. Įspūdingoje vietoje, ant stataus kalno, nuostabios gamtos apsuptyje rymanti šventovė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu, jos vizitine kortele. Keliautojai tvirtina, kad, paminėjus Gruzijos vardą, šis vaizdas pirmiausia iškyla prieš akis ir net šiurpuliukai nubėga kūnu … Cerkvės interjeras puoštas freskomis, o eksterjeras gausiai išraižytas šaliai būdingais raižiniais. Ši vieta tarsi magnetas traukia piligrimus iš viso pasaulio, žavėdama kalnų vaizdais ir neatskleistomis paslaptimis. Gresiant pavojui čia buvo pervežamos relikvijos iš Mcchetos, tarp jų ir Šv.Ninos kryžius.  Ir dabar veikiančią Švč.Trejybės cerkvę galima pasiekti pėsčiomis (3km kopimo į statų kalną, trukmė 3-4 val.) arba džipu – už papildomą mokestį (nuo  10EUR asmeniui). Jei į Stepancmindą atvyksime vėlai, aplankyti Švč.Trejybės cerkvę galėsite tik su džipais už papildomą mokestį.

Vėliau važiuosite į Gudaurį, moderniausią Kaukazo kalnų slidinėjimo kurortą, išsidėsčiusį 2195m aukštyje. Įsikūręs Didžiojo Kaukazo širdyje, apsuptas virtinės viršukalnių ir kvapą gniaužiančių tarpeklių, Gudauris puikiai tinka ekstremaliam sportui. Kurortas labai sparčiai vystomas, tikima, kad greitai nenusileis Alpių slidinėjimo centrams. Pietūs nacionaliniame restorane Gorceve. Paskanausite chačapuri, chinkaliai. Vakare grįžtate į Tbilisi, vakarienė garsiame Solobio restorane. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Tbilisis – Vardžia – Akhalcikhe 

Pusryčiai. Po pusryčių aplankome vienuolyno kompleksą Vardžia – kalnų miestelį(XII-XIIa.).  Daugiau kaip kilometrą, pagal Kuri upės pakrantę yra išsidėstę daugiau kaip 600 pastatų –  koplyčių, gyvenamųjų namų, saunų, bibliotekų, kankinimų kamerų, sandėlių. Apžiūrėsite išlikusias vandens ir drėkinimo sistemų likučius. Vardžia vadinamas kaip aukso amžiaus paminklu. Vienuolyne – tvirtovėje gyveno daugiau nei 1000 vienuolių. Užpuolus priešui vienuolyne galėjo slėptis daugiau kaip 20 000 žmonių. Vėliau aplankome naujai atrestauruotą Akhalcikhe tvirtovę. Senovės Gruzijos katalikybės centrą. Teritorijoje su stačiatikių bažnyčia Sant Marina yra katalikų bažnyčia, benediktino seserų vienuolynas, sinagoga ir Amenų cerkvė. Vakarienė . Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Achalcike – Baržomi – Kutaisis 

Pusryčiai. Išvykimas į Baržomi. Aplankome žymiausius mineralinių vandenų šaltinius. Degustacija Baržmi vandens.  Išvykimas į Kutaisi. Apžvalginė ekskursija po miestą. Aplankysite Sataplio požemius-urvus, Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Kutaisis – Gelati – Tbilisis

Pusryčiai. Toliau tęsime eksursiją po Kutaisio miestą. Imeretijos regiono centrą. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, įkurtas prieš 3500 metų, buvusi Kolchidės karalystės sostinė nuo 8a.pr.Kr. iki 1a., apipintas mitais apie Aukso vilną ir argonautus. Čia rastos bronzinės ir auksinės statulėlės, papuošalai ir stiklo dirbiniai patvirtina, kad nuo Bronzos amžiaus Imeretija garsėjo aukšta kultūra. Lankysite 11 km nutolusį nuo Kutaisio Gelačio (Gelati) vienuolyną, įsikūrusį įspūdingame Ckalcitelos upės tarpeklyje, jis bene garsiausias ir žymiausias Gruzijoje. Jį 1106 metais pradėjo statyti Gruzijos karalius Dovydas 4-tasis, dar vadintas Statytoju. Ansamblį sudaro keletas skirtingo laikotarpio statinių. Ilgą laiką Gelačio vienuolynas buvo vienas iš pagrindinių Gruzijos kultūros ir švietimo centrų, tikras intelektualų lopšys. Čia veikė akademija, kurioje dirbo žymūs mokslininkai, teologai ir filosofai. Vienuolynas stipriai nukentėjo per karinius konfliktus su mongolų ir osmanų imperijomis, tačiau, nepaisant to, iki šiol jame saugoma vertingų freskų, mozaikų, kurios laikomos įspūdingiausiomis Užkaukazės regione, rankraščių ir metalo dirbinių kolekcija, yra palaidota daug žymių šalies valdovų, įskaitant ir vieną didingiausių Gruzijos karalių Dovydą 4-tąjį Statytoją. Aplankykite Gelačio vienuolyną ir akademiją (XII a.), įkurta didžiojo Gruzijos Karaliaus Davido IV. Gelačio vienuolynas išliko su daugybę nuostabių XII-XVIII amžiaus freskų.Aplankysite patį nuostabiausią architektūros kompleksą GELATI su puikiomis freskomis ir mozaikomis.

Pavakarį grįžtame į Tbilisį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisiyje.

6 diena: Tbilisis – Nekresis – Gremis – Cinamdalis – Alaverdi – Telavi

Pusryčiai.  Išvykimas į Kachetiją, kuris įsikūrę gražioje Gombori perėjoje. Aplankysite Telavi – pagrindinį miesto administracinį centrą, Kakheti karaliaus Erekle II pilį (XVIII a), Alaverdi katedra (XI a.), Ikalto akademiją. Ekskursija namą-muziejų Al. Chavchavadze į Cinamdalis – nuostabi meilės istorija Gruzijos princesės Ninos Chavchavadzės ir Rusijos diplomato Aleksandro Griboyedovo. Toliau aplankysite karališkają pilį – Gremi (XVI a.). Kompleksas yra apsuptas sienos su bokštais . Slapta požeminė perėja, kuri veda prie upės. Taip pat šalia yra Archangelsko Bažnyčios kompleksas (XVI-XVII a.). Ekskursijos tęsinys: Nekresi – Gruzijos seniausia šventykla IV amžiuje. Vakarienė ir nakvynė Telavyje.

7 diena: Telavis – Signagi – Bodbė – Tbilisis

Pusryčiai. Po pusryčių ekskursija po Telavį, po to keliausite link Bodbės vienuolyno komplekso, nutolusio apie 2 km nuo Signagio, kur palaidota Gruzijos krikštytoja Šv.Nina (mirusi 347m). Vėliau važiuosite į granatmedžių sodų apsuptą spalvingąjį Signagį – vieną simpatiškiausių Kachetijos miestelių, įsikūrusį ant kalvos virš Alazanio slėnio. Čia 18-ojo amžiaus antrojoje pusėje, karaliaus Iraklijo 2-ojo valdymo laikais, buvo pastatyta tvirtovė,viena žymiausių Gruzijoje, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. Tvirtovė užėmė beveik 40 ha plotą ir buvo pajėgi priglausti visus gyventojus, puolant priešams.  Šiandien buvusią miesto galybę liudija dalis išlikusios gynybinės sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Nuo gynybinės sienos žavėsitės Alazanio slėniu, iki horizonto nuvilnijančiais vynuogynais ir sodais, įrėmintais Kaukazo kalnų smailių, miestelio panorama ir Neįprasto viduramžiško žavesio kupinas Signagis iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Smagu vaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis regint spalvingus namus, kurių balkonai papuošti mediniais raižiniais. Gruzijos vyriausybė daug investavo stengdamasi Signagį padaryti turistų traukos centru – apart spalvingų gatvelių čia daug meno galerijų, kavinukių, parduotuvėlių, puikiai sutvarkyta aplinka, žydi gėlės. Beje, Signagis garsėja ir kaip „meilės miestas“ arba gruziniškas Las Vegasas, nes santuokų rūmai čia veikia ištisą parą. Grįžtame į Tbilisi, atsisveikinimo vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.

8 diena: Išvykimas

Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Kelionė namo.

KAINA ASMENIUI : 895 Eur.

Avansas asmeniui : 250,00 Eur. 

Į kainą įskaičiuota :

 • Skrydžio bilietai Vilnius-Tbilisis-Vilnius, Rankinis bagažas 8 kg/asm., registruotas bagažas 30 kg/asm.
 • Apgyvendinimas 3 * viešbutyje: 5 naktys Tbilisyje / Kutaisį 1 naktis / Achalicike 1 naktis / Telavis 1 naktis , standartiniame dviviečiame kambaryje su pusryčiais;
 • 7 vakarienės, pasitikimo ir atsisveikinimo vakarienė;
 • Vieni pietūs Gorceve restorane;
 •  Transporto paslaugos pagal programą, pervežimai, džipai į Kazbeko kalnus;
 • Programa su rusiškai kalbančiu gidu;
 • Įėjimo bilietai į lankomus turistinius objektus;
 • Vyno degustacija Signagį.

Į kainą neįskaičiuota :

 • Draudimas;
 • Asmeninės išlaidos
 • Pagal pageidavimą pietūs apie 8eur.
PIRMYN: balandzio 8d.  iš Vilnius 19:35 – Stambulas 22:20

Iš Stambulo baladžio 9d. 00:05 – Tbilisis 03:20

ATGAL: balandžio 16d. iš Tbilisis  10:45 – Stambulas 12:25

Iš Stambulo 16:05 – Vilnius 18:40

*Skrydžio bilietai ir datos keitimas negalimas 

Patarimai

•  Kai kurios bažnyčios ir vienuolynai, neįsileidžia lankytojų su šortais ir trumpais sijonėliais. Taigi, jeigu į kelionės maršrutą yra įtraukti apsilankymai šiuose objektuose, paprašytume vilkėti kelnes arba ilgesnius sijonus.

•  Tbilisyje, bei didesniuose miestuose, dalis žmonių kalba keliomis užsienio kalbomis, tačiau atokesniuose regionuose galima susidurti su bendravimo problemomis, dėl užsienio kalbos mokėjimo stokos. Tokiu atveju siūlome Jums pasinaudoti mūsų tinklapyje pateiktu pagrindinių žodžių žodynu.

•  Gruzijoje atsiskaityti galima tik vietine valiuta – Lariais (GEL). Kreditinės kortelės priimamos daugelyje atsiskaitymo vietų. Bankomatų yra visuose didžiuosiuose miestuose.

•  Dėl skirtingų, šalyje esančių, klimatinių zonų, kuomet yra planuojamos kelionės į kalnus patariame pasirūpinti, tam tinkama avalyne bei šiltesniais rūbais.

Lietuvos Ambasada Gruzijoje

Adresas: Krtsanisi gatvė, Nr. 29, Tbilisi, Tel.: +995 (32) 2 912 933, Budintis mobilus telefonas: +995 5 99 304033, Faksas: +995 (32) 2 221 793.

Valiuta.

Gruzijos laris GEL (dalijamas į 100 tetrių) kainuoja ~0,42 EUR. Už vieną eurą galima nusipirkti ~2,42 GEL

Kainos.

Vanduo (1 l butelis) 1 GEL, alus 2-3 GEL, vyno butelis 15-30 GEL, naminio vyno butelis ~ 5 GEL, slyvos (1 kg.) ~ 3,5 GEL, benzinas 2,20 GEL/l, dujos 1,7 GEL/l, metro kortelė 2 GEL, važiavimas 0,5 GEL, traukinio bilietas iš Tbilisio į Kutaisį 15 GEL, traukinio bilietas iš Tbilisio į Batumį 25 GEL, gultų nuoma Batumyje 2-5 GEL, ragas vynui gerti nuo 15 GEL, pietūs, vakarienė restorane ~ 20-30 GEL.

Internetas / Wi-fi

Tbilisyje dabar įdiegtas Wi-Fi tinklas “Tbilisi loves you”, kuris yra beveik visuose Tbilisio centriniuose rajonuose, bet jo greitis labai lėtas. Kartais Wi-Fi galima rasti miestų parkuose. Pavyzdžiui yra Beeline nemokamas Wi-Fi Boržomi parke (tame, kur mineralinis vanduo). Batumyje nemokamas Wi-Fi yra Bulvare. Tokias vietas galima rasti pagal iškabinėtas reklamas su mobilaus ryšio kompanijos logotipais.

Ką reikia žinoti?

 • Lankomiausių vietų top 10: sostinė Tbilisis, Batumio kurortas, Uplistsikhe miestas, Mtskheta senoji Gruzijos sostinė (UNESCO), Džvari vienuolynas, Sataplijos urvas, Kachetijos regionas, David Garedži vienuolynų kompleksas, Ušguli kaimas (UNESCO), Vardzija miestas ir daugybė kitų vietų.
 • Rekomenduojama kelionės trukmė: 4-12 dienų.
 • Klimatas Gruzijoje: šalies klimatas pereina nuo jūrinio į žemyninį. Vyrauja švelnus klimatas, Juodosios jūros pakrantėje pereinantis į subtropinį. Žiemą kalnuose iškrenta daug sniego, todėl čia palankios sąlygos žiemos sportui, o vasarą lepina vidutiniškai 20-24°C šiluma, nors liepos-rugpjūčio mėnesiais būna net ir labai didelių karščių. Palankiausias metas keliauti – rugsėjo-spalio mėnesiai, kai šalyje dar šilta, tačiau nevargina dideli karščiai.
 • Maistas Gruzijoje: kas nėra girdėjęs apie pasakišką gruzinų virtuvės skonių ir kvapų harmoniją? Atostogų metu laukia tikrų tikriausia skrandžio puota, nes nuo svetingų gruzinų stalo sunku atsitraukti. Patiekalams naudojama nemažai pikantiškų prieskonių, kuriais gardinamos gardžios daržovės, mėsa. Nedrįskite išvykti neparagavę tradicinės sriubos charcho, gruziniškų šašlykų ir koldūnų – tai tiesiog būtinybė viešint šioje šalyje. Įvairių rūšių sūriai taip pat tradicinės virtuvės pasididžiavimas. Chaciapuri – varške įdaryti blyneliai dažnai gaminami namuose. Na ir žinoma vynai – tai tikrai išskirtinis gėrimas, nuo senų laikų gaminamas vienuolių. Kainos vietiniuose restoranėliuose tikrai nesikandžioja, pietūs asmeniui – iki €7 (apie 18 Gruzijos lariai).

 Ekskursijos Gruzijoje: aplankykite šalies sostinę Tbilisį, kur susipažinsite su krašto istorija, kultūra, aplankysite gražiausias bažnyčias, miesto senamiestį. Gamtos išsiilgę keliautojai turėtų skirti laiko kalnams, kur galės vaikščioti tam pritaikytais takeliais, kopti aukščiau į kalnus, gėrėtis atsiveriančiais vaizdais, ar leisti kalnų upėmis plaustais, jodinėti žirgais. Vykstantys žiemą čia be jokios abejonės praleis puikias atostogas žiemos sporto kurortuose. Būtinai leiskitės į ekskursiją po šalies vienuolynus, kur susipažinsite su vyno gamybos tradicijomis. Poilsiui rinkitės Juodosios jūros paplūdimius arba ilsėkitės spa centruose, mineralinio vandens gydyklose.

 • Reikalingi dokumentai: Lietuvos respublikos piliečiams, keliaujantiems į Gruziją, būtina turėti galiojančius kelionės dokumentus: tapatybės kortelę arba pasą.
 • Šventės ir festivaliai Gruzijoje: gruzinams didžiausia šventė – Naujieji metai. Jai ruošiamasi jau prieš savaitę, perkami maisto produktai, ruošiama mėsa, o šventės dieną susirenka giminės ir draugai prie nuo gėrybių lūžtančio stalo. Ninooba – tai religinė šventė, kurios metu minimas pirmasis pakrikštytas gruzinas. Šventė vyksta liepos 1 dieną ir daugiausia švenčiama piligrimų. Gruzijoje gausu religinių ir valstybinių švenčių, taip pat vyksta muzikos festivaliai ir kitos tradicinės šventės.
 • Lauktuvės iš Gruzijos: mūsų patarimai, ką atvežti lauktuvių draugams ir giminaičiams – vynas, čiurčela saldėsis, tradicinės lėlės, medus, persikų džemas, žvakės, keramikos dirbiniai, sūriai, alyvuogių aliejus, riešutai.

Žodynas

Gruzija საქართველო Sakartvelo
Laba diena გამარჯობა gamarjoba
Labas rytas დილა მშვიდობისა dila mshvidobisa
Labas vakaras საღამო მშვიდობისა saghamo mshvidobisa
Kaip tau sekasi? როგორ ხარ? rogor khar?
Puikiai, kaip tau? კარგად, შენ? kargad, shen?
Iš kur tu esi? საიდან ხართ? saidan khart?
Aš esu turistas მე ტურიტი ვარ me turisti var
Malonu susipažinti სასიამოვნოა თქვენი გაცნობა sasiamovnoa tqveni gacnoba
Viso gero ნახვამდის nakhvamdis
Iki pasimatymo მომავალ შეხვედრამდე momaval shekhvedramde
Labos nakties ძილი ნებისა dzili nebisa
Ačiū მადლობა madloba
Prašom არაფრის arafris
Prašau გეთაყვა getakva
Taip დიახ, კი diakh, ki
Ne არა ara
Ar tu kalbi angliškai? საუბრობთ ინგლისურად? saubrobt inglisurad?
Aš nesuprantu ვერ გავიგე ver gavige
Aš atsiprašau ბოდიში bodishi
Atleiskite უკაცრავად ukacravad
Kur yra stotis? სად არის სადგური? sad aris sadguri?
Oro uostas აეროპორტი aeroporti
Paštas ფოსტა posta
Muziejus მუზეუმი muzeumi
Ligoninė საავადმყოფო saavadmkofo
Policija პოლიცია policia