+370 613 66930
Menu

Kinija ir Tibetas – 12 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kelionės data: 2017-05-27 Kelionės Trukmė: 12 dienų Kaina asmeniui: 1 837,00 €


Kinija ir Tibetas – du kraštai, nepaliekantys abejingų. Keliaudami prisiliesite prie kitų kultūrų ir kraštovaizdžių, išmoksite amžinos jaunystės paslapčių, nors trumpam galėsite pamiršti žemiškas problemas ir pamąstyti apie gyvenimo prasmę, laimę ir savęs suvokimą. Tibetas žavi mistika, religingumu, neįtikėtinais gamtos turtais ir gyvenimo filosofija. Kinija traukia nepaprasto grožio gamta, miestais ir išskirtine kultūra. Didžiausio dėmesio čia sulaukia žavingos viso pasaulio numylėtinės pandos. Tik Kinijoje jos gyvena laisvėje.

Kelionėje:

 • Čongčingas – miglose skendintis miestas
 • Pandos – tik Kinijoje laisvėje gyvenantys unikalūs gyvūnai
 • Kruizas Li upe tarp mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių
 • Guangdžou – gurmanų rojus, kuriame indai plaunami žaliąja arbata
 • Tibeto vienuolynai ir šventyklos

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – ČONGČINGAS

2 DIENA. ČONGČINGAS – ČENGDU (Pi)

Atskridę į Čongčingą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Vyksite į ekskursiją po miestą, įsikūrusį kalnuotoje vietovėje prie Jangdzės ir Dzialingo upių santakos. Pagal statistiką tai yra tankiausiai apgyvendintas Kinijos miestas, kuriame įsikūrę beveik 30 mln. gyventojų. Dėl gražių, dažnai migloje skendinčių peizažų Čongčingas dar vadinamas rūko miestu. Vietiniai gyventojai itin svetingi ir dažnai kartoja, kad iš toli atkeliavęs svečias jiems suteikia begalinio džiaugsmo. Aplankysite Liaudies aikštę, Trijų tarpeklių muziejų, Čaotianmeno aikštę ir pakilsite į Erlingo parką, iš kurio atsiveria didinga panorama į dviejų upių santaką. Po pietų vyksite į geležinkelio stotį ir greituoju traukiniu keliausite (apie 3 val.) į Čengdu. Nakvynė viešbutyje Čengdu. Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

Dienos akcentas

Čongčingas – viena labiausiai klestinčių metropolijų mūsų planetoje.

3 DIENA. ČENGDU – SININGAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į Pandų auginimo, reabilitacijos ir tyrimų centrą, įkurtą 1987 metais. 2006 m. vasarą pandų rezervatas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą siekiant apsaugoti šiuos Kinijos gyvūnėlius nuo išnykimo. Tada čia gyveno tik šešios pandos, o dabar centrui priklausančiame bambukų miške gyvena ne viena didžiųjų pandų šeima – per tą laiką pandos atsivedė daugiau nei 100 jauniklių. Be tingių „bambukinių lokių“, kaip neretai pandas vadina patys kinai, centre gyvena apie 20 rūšių kitų retų gyvūnų, tarp jų ir raudonosios pandos, dar vadinamos ugninėmis lapėmis. Tai į meškėną panašūs žvėreliai puošnia raštuota uodega, padedančia ne tik išlaikyti pusiausvyrą aukštai šokinėjant, bet ir šildančia šaltomis naktimis. Vėliau apsilankysite Čingjango taoistų šventykloje, pastatytoje dar Tangų dinastijos laikais (618–908 m.), kai taoizmas Kinijoje buvo plačiai paplitęs. Galėsite pasivaikščioti senamiesčio pėsčiųjų alėjomis Kuan ir Zhaixiangzi, kur į tradicinės architektūros pastatus estetiškai įsilieję šiuolaikiniai namai sudaro jaukų kavinių, arbatinių, restoranėlių ir parduotuvių kompleksą. Pavakarę vyksite į oro uostą ir skrisite į Siningą. Nakvynė viešbutyje Sininge. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

Dienos akcentas

Nacionalinis turtas – visų širdis pavergiančios pandos.

4 DIENA. SININGAS – LHASA (P, Pi)

Po pusryčių – laisvas pusdienis. Siningas, pagrindinis Činghajaus provincijos miestas, įsikūręs 2 500 m virš jūros lygio. Jį dažnai vadina vartais į Tibetą. 2 tūkst. metų miestas ypatingas – čia glaudžiai susipynusios kelios autentiškos kultūros – kinų, mongolų, tibetiečių ir musulmonų. Prieš daugelį šimtmečių per jį ėjo ir garsusis Šilko kelias. Laisvu laiku galėsite apžiūrėti miesto aikštes, parkus, budistų šventyklas, musulmonų mečetę. Vyksite į geležinkelio stotį ir toliau naktiniu traukiniu (jame įrengtos individualios deguonies kaukės, kad keleiviai nepatirtų aukščio ligos) keliausite į Tibetą – dar vieną paslaptingą mūsų planetos stebuklą. Keliaudami galėsite pasigrožėti įspūdingiausiais kraštovaizdžiais nuo dykumų, pievų, ežerų iki ledo kalnų, kai kuriose vietose atrodys, kad skriejate virš žemės ir stebite peizažus iš paukščio skrydžio. Činghajaus – Tibeto geležinkelis yra aukščiausiai pasaulyje esantis geležinkelis. Per 24 val. įveiksite 1956 km atstumą ir kirsite Tangulos kalnų perėją, iškilusią į 5 072 m aukštį virš jūros lygio. Tangulos geležinkelio stotis, įsikūrusi 5 068 m aukštyje, ir Fenghuošano tunelis (4 905 m) taip yra aukščiausiai pasaulyje pastatyti objektai. Geležinkelis eina per 675 tiltus, kurių bendras ilgis 159,88 kilometro. Apie 550 km geležinkelio nutiesta amžinojo įšalo teritorijoje, pritaikyti aukščiausio lygio inžineriniai sprendimai. Nakvynė traukinyje.

5 DIENA. LHASA (Pi)

Apie vidurdienį atvyksite į Lhasą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir keliausite į viešbutį. Lhasa – Tibeto autonominis regionas ir istorinė Tibeto šalies sostinė, kultūrinis ir ekonominis centras, išsidėstęs Tibeto kalnyne 3 650 m aukštyje. Šis miestas minimas jau nuo I amžiaus. Išvertus sostinės pavadinimas reiškia „Dievų vieta“ arba „Saulės vieta“. Kad susilpnėtų kalnų ligų simptomai, šią dieną skirsite tolesnei aklimatizacijai. Gali būti, kad jausite lengvus galvos, kvėpavimo organų skausmus ar pykinimą, tad geriausias patarimas – mažiau judėti, nevartoti alkoholio. Nakvynė viešbutyje Lhasoje.

Dienos akcentas

Nuostabūs panoraminiai vaizdai vykstant moderniu Činghajaus – Tibeto geležinkeliu.

6 DIENA. LHASA (P, Pi)

Po pusryčių prasidės visos dienos ekskursija. Pirmiausia vyksite į miesto centre ant Raudonosios kalvos stūksančius baltos spalvos Potalos rūmus, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai ne tik monumentaliausias statinys Tibete, bet ir aukščiausi pasaulyje senieji rūmai. Pagal legendą VII a. Tibeto imperatorius įsakė pastatyti devynių aukštų rūmus su 999 kambariais savo nuotakos Kinijos princesės garbei. 1645 m. jie pradėti restauruoti ir ilgai buvo Dalai Lamos rezidencija. Dabar tai yra budistų maldos ir kulto vieta, svarbus religinis Tibeto centras. Rūmų sienos pastatytos iš granito, langai ir stogas – mediniai. Patalpos papuoštos šilkinėmis juostomis ir sutromis. Dėl ypatingo grožio rūmus dažnai vadina „perlu ant pasaulio stogo“. Maždaug tuo pačiu metu kaip ir Potala čia pastatytas dar vienas didingas statinys – Džokango šventykla, laikoma seniausia ir švenčiausia vieta Tibete. Tūkstančiai piligrimų mina takus, vedančius link šventykloje esančios pačios švenčiausios Jawos Shakyamunio, istorinio budizmo kūrėjo, plačiai žinomo Siddharthos Gautamos vardu, skulptūros. Manoma, kad ji buvo išraižyta dangaus architekto Višnukarmos Indijoje dar gyvenant Budai Šakjamuniui (V–VI a. prieš Kr.). Vėliau pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis. Pamatysite vietinių pasididžiavimą ir savotišką Lhasos simbolį Barkhor gatvelę, dar nuo senų laikų supančią Džokango šventyklą. Tuo metu piligrimai suko ratus aplink švenčiausią vietą ir praminė taką. Ir dabar nemažai piligrimų su maldos ratais rankose eina pagal laikrodžio rodyklę nuo pirmųjų aušros spindulių iki sutemų. Abiejose gatvės pusėse apstu parduotuvėlių, prekiaujančių garsiais maldos ratais, tibetiečių tradiciniais drabužiais ilgomis rankovėmis „chuba“, Tibeto peiliais, papuošalais ir tankomis – budistiniais paveikslais, vaizduojančiais Budą, dievybes, mokytojus ir naudojamus per sakralinius ritualus. Vakarop apsilankysite Tibeto medicinos centre. Nakvynė viešbutyje Lhasoje. Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentai

Du UNESCO objektai – Tibeto budizmo simbolis, gyva legenda Potalos rūmai ir dvasinis piligrimų centras Džokango šventykla.

7 DIENA. LHASA (P, Pi)

Po pusryčių vyksite prie Jamdroko ežero, vieno iš trijų didžiausių Tibeto šventųjų ežerų. Legendomis apipintas, eilėraščiuose apdainuotas, snieguotų kalnų viršukalnių apsuptas ir ledynų maitinamas gėlo vandens ežeras, pasak tibetiečių mitologijos, yra persikūnijusi dievybė. Budistai šventai tiki, kad šis ežeras galės padėti tibetiečiams rasti Dalai Lamos reinkarnacijos vietą. Vyresnieji vienuoliai ateina prie Jamdroko ežero giedoti ir melstis, meta gilyn į ežerą hadas (šilko lopinėlius kaip palaimos objektą) ir kitas relikvijas tikėdamiesi įžiūrėti vandenyje Dalai Lamos sielos vietos užuominą. Manoma, kad jis turi sveikatą puoselėjančių ypatybių. Jo vanduo kiekvieną minutę keičia spalvą, todėl sakoma, kad tokio pat ežero neįmanoma pamatyti du kartus. Nakvynė viešbutyje Lhasoje. Nuvažiuotas atstumas apie 380 km.

Dienos akcentas

Paslaptingas Tibeto talismanas Jamdroko ežeras.

8 DIENA. LHASA – KUNMINGAS (P)

Po pusryčių apsilankysite ir kitose šventyklose – Žaje Ba ir Zaki, pasigrožėsite Tibeto architektūrai būdingais statiniais, atspindinčiais nerašytus Tibeto architektūros principus: harmoningą ryšį su gamta, kruopščiai parinktą vietą, griežtą proporcijų sistemą, kur vyrauja trejetas, spalvų derinys ir daugybė simbolių. Svarbiausias iš jų – penkių elementų teorija. Po to vyksite į oro uostą ir skrisite į Kunmingą, dar vadinamą Amžinojo pavasario miestu. Nakvynė viešbutyje Kunminge. Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

9 DIENA. KUNMINGAS – GUILINAS (P)

Po pusryčių vyksite į Šilino akmenų mišką, užimantį 5 kv. km plotą. Tai sunkiai įsivaizduojamas gamtos darinys – labirintas iš takelių, upelių ir tiltelių, vingiuojančių tarp vertikalių uolų sienų ir keistos formos natūraliai susiformavusių akmens stulpų. Manoma, kad daugiau nei prieš 270 mln. metų čia buvo vientisas jūros užlietas klinčių sluoksnis. Laikui bėgant dėl litosferos plokščių judėjimo čia susidarė nuožulni plokštuma, klintys suskilinėjo vertikaliai, o vėjas ir vanduo kaip patyręs dailininkas patobulino atsiradusius „akmeninius medžius“. Vieni jų primena žmonių figūras, kiti paukščius ir žvėris, dar kiti mitologines būtybes, grybus, krioklius, kardus – gamtos fantazijai ribų nėra. Legendomis apipintas akmenų miškas įtrauktas į dešimties pasaulio geologinių stebuklų sąrašą, yra UNESCO objektas. Šilino karstinis regionas laikomas geriausiu akmenų miško pavyzdžiu pasaulyje. Žmonės šį mišką vadina „magija“, „gigantiška vinių lova“, „dangiškosios imperijos stebuklu“, tačiau vaikštant po jį negalima nesistebėti didybe. Aplink mišką gyvenančios gentys priklauso Kinijos tautinėms mažumoms, jos skiriasi savo mistinėmis tradicijomis, apeigomis, tikėjimais, drabužiais, kalba ir folkloru. Vėliau vyksite į oro uostą ir skrisite į Guiliną. Dėl neįtikėtinų formų kalnų šis regionas laikomas vienu gražiausių Kinijos kampelių. Nakvynė viešbutyje Guiline. Nuvažiuotas atstumas apie 250 km.

Dienos akcentas

Geologinis fenomenas, UNESCO objektas Šilino akmenų miškas.

10 DIENA. GUILINAS – JANGŠUO – GUILINAS (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į kruizą Li upe (apie 83 km). Tai viena švariausių Kinijos upių, išsiskirianti neapsakomu skaidrumu. Iš abiejų pusių apsupta mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių, tarp jų įsikūrę vietinių gyventojų kaimeliai. Pietų Kinijos karstinės kilmės kalnai stebina formomis ir užburia įvairove. Tai yra vieninteliai iš dviejų pasaulyje esančių karstinių kalnų regionų. Dėl reto grožio kraštovaizdžio Guilino regionas kartu su kitais šešiais Kinijos karstinių kalnų regiono objektais įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po pietų laive atvyksite į Jangšuo kaimelį, pasivaikščiosite kilometro ilgio prekybine gatve ir užsiregistruosite į viešbutį. Vakare siūlomas įspūdingas vandens ir kalnų spektaklis „Sesers Liu įspūdis“. Nakvynė viešbutyje Guiline. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

Dienos akcentas

Kruizas Guilino upe – žvilgsnis į vieną romantiškiausių pasaulio gamtovaizdžių, UNESCO objektą.

11 DIENA. GUILINAS – GUANGDŽOU (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą. Apsilankysite Nendrinės fleitos urvuose, dažnai vadinamuose gamtos rūmais, nes čia galima rasti „paviljonų“, „amfiteatrų“, „sodų“ ir „parkų“. Viename iš urvų gali tilpti iki tūkstančio žmonių. Jis vadinamas Drakonų karaliaus krištoliniais rūmais – kartais čia priimamos vyriausybinės delegacijos ir rengiami klasikinės muzikos koncertai. Tarp kalkakmenio urvuose galima rasti įvairių kitų mineralų, tokių kaip agatas ir jaspis. Vienas iš akmens stulpų pagal legendą – magiškasis drakonų karaliaus skeptras, juo išlaikoma jūros ramybė. Fubo kalno parke išvysite daug uolose iškaltų Budos skulptūrų ir akmens bareljefų, tarp jų yra garsiojo dailininko ir kaligrafo Mi Fu (1051 – 1107 m.) portretas. Manoma, kad šis kalnas sulėtina upės srautą, todėl vadinamas „vandenų ramintoju“. Po pietų vyksite prie Dramblio straublio kalno, tapusio Guilino simboliu. Pasak legendos, dramblys nusileido iš dangaus, siekdamas padėti žmonėms dirbti. Supykęs dangaus imperatorius smogė jam durklu, kai jis gėrė vandenį, ir dramblys pavirto akmeniu. Po ekskursijos traukiniu važiuosite į Guangdžou – miestą pietinėje Kinijoje, didžiausią šio regiono ekonomikos centrą ir uostą. Nakvynė viešbutyje Guangdžou. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.   Dienos akcentai Nepaprasto grožio gamtos rūmai – Nendrinės fleitos urvai. Du didingi kalnai – Guilino simbolis Dramblio straublio kalnas ir upės tėkmę sulėtinantis Fubo kalnas.

12 DIENA. GUANGDŽOU (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą, įkurtą dar III a. pr. Kristų. Tautosakoje žinoma legenda apie miesto įkūrimą, kaip kartą iš dangaus jodamos ant penkių ožių į žemę nusileido penkios dangiškosios būtybės, apsirengusios penkių spalvų drabužiais. Kiekviena būtybė turėjo rankose ryžių kotelį, jį padovanojo žmonėms, kad tie nebadautų. Šioje vietoje dabar pastatyta daoso Penkių dvasių šventykla. Mieste vyrauja dailės amatai, įsikūręs Sun Yatseno universitetas. Čia gausu įvairių religijų šventyklų: budistų Šešių banjanų šventykla (537 m.), krikščionių Šv. Širdies katedra (1888 m.). 672 m. pirmasis Kinijoje misionierius jame įkūrė Huaisheng (liet. „atmink pranašą“) mečetę. Sakoma, kad tai buvo pranašo Mahometo dėdė. Miestas garsėja puikia virtuve ir siūlo paragauti įmantrių patiekalų. Po pietų – laisvas laikas. Pasivaikščiokite upės pakrante, apsilankykite barų gatvės restoranėlyje, kur indai jums matant bus plaunami žaliąja arbata. Papildysite suvenyrų rinkinuką, apsilankysite zoologijos sode arba televizijos bokšte. Vakare siūlome nueiti į cirką arba iš kruizinio laivelio pasigrožėti puošniomis Guangdžou pakrantėmis. Nakvynė viešbutyje Guangdžou. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

Dienos akcentas

Gilių kulinarinių tradicijų gurmanų rojus Guangdžou.

13 DIENA. GUANGDŽOU – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS (P)

Viešbutyje paimsite pusryčių rinkinį ir vyksite į oro uostą. Skrydis Guangdžou – tarpinis oro uostas – Vilnius.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose;
 • 1 nakvynė pirmos klasės traukinyje (4 vietų kupė);
 • traukinio bilietai Čongčingas–Čengdu, Sininas–Lhasa, Guilinas–Guangdžou;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 10 pusryčių, 9 pietūs;
 • angliškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
 • įvažiavimo į Tibetą leidimas;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Kiniją ir atgal (nuo 590 €);
 • vidiniai bilietai Čengdu – Sininas, Lhasa – Kunmingas, Kunmingas – Guilinas (nuo 670 €);
 • 2 įvažiavimų Kinijos viza ir formalumų sutvarkymas (apie 145 €);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 45 $);
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 11 (iš jų – 1 nakvynė traukinyje);
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 370 €;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. LR užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Netinka kelionės datos, norite kito maitinimo ?!?  Visada pasiruošę sukurti individualų pasiūlymą pagal jūsų poreikius !!! 

Agnė : 📩 viaoptima@viaoptima.lt  / ☎ +370 613 66930

Edvardas : 📩 edvardas@viaoptima.lt / ☎ +370 686 88044

UAB „VIA OPTIMA“

Gedimino pr. 24, Vilnius