+370 613 66930
Menu

Kuba – aistros ir revoliucijos žemė. 11 d. pažintinė kelionė su vadovu iš Lietuvos

Kuba – aistros ir revoliucijos žemė. 11 d. pažintinė kelionė su vadovu iš Lietuvos

Kelionės iliustracijos

nuo 1 599 €

Išvykimas: 2017 10 29
Trukmė: 11 d.

Agnė : 📩 viaoptima@viaoptima.lt  / ☎ +370 613 66930

Edvardas : 📩 edvardas@viaoptima.lt / ☎ +370 686 88044

Adresas: Gedimino pr. 24, LT-01103 Vilnius

Mob. tel: +370  5 261 0176 / +370 5 261 1982

Jei jūsų paklaustų, ką žinote apie tolimąją Kubą, ką atsakytumėte? Bekraštės kavos plantacijos, užburianti gamta, pramogos, miestai, menantys kolonijinius laikus… Aistringi šokiai, cigarai ir vienas garsiausių pasaulyje kokteilių „Cuba Libre“… Visa tai kuria Kubos magiją, kuri suviliojo Ernestą Hemingway’ų, parašiusį čia ne vieną knygą.

Kelionėje:

 • Havanos įžymybės: romo ir tabako muziejai, E. Hemingway’aus mėgstamiausios vietos
 • „Priešistorinė siena“ – senovinės uolos su piešiniais, vaizduojančiais gyvybės atsiradimą Žemėje
 • Prancuziškas Sjenfuegosas ir ispaniškasis Trinidadas
 • Che Guevaros memorialas
 • Poilsis Varadero kurorte

1 DIENA. SKRYDIS RYGA – MASKVA – HAVANA (V)

Atskridę į Havaną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Havanoje.

2 DIENA. HAVANA (P, V)

Po pusryčių leisitės į apžvalginę ekskursiją po miestą. Aplankysite apžvalgos aikštelę Morro-Cabaños, pasivaikščiosite po istorinį Havanos centrą ir kultūros paveldu laikomus objektus: Ginklų aikštę, Ofisijos gatvę, Šv. Pranciškaus aikštę. Užsuksite į romo muziejų, kuriame galėsite susipažinti su romo gamybos procesu ir paragauti šio gėrimo. Pasivaikščiosite po Senąją aikštę ir eidami gatve Mercaderes pasieksite viešbutį „Ambos Mundos“, kuriame kadaise gyveno garsus amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingway’us. Senojoje Havanoje aplankysite tabako muziejų, pasivaikščiosite po aikštes. Katedros aikštėje galėsite užsukti į restoraną „La Bodeguita del Medio“, papietausite restorane „La Barca“. Tęsite ekskursiją autobusu po šiuolaikinę Havaną: pamatysite Revoliucijos muziejų, Centrinį parką, Didįjį Havanos teatrą, E. Hemingway’aus pamėgtą barą „La Floridita“. Žvilgtelėsite į pačią populiariausią miesto alėją Malecón, kuri išilgai šiaurinės pakrantės driekiasi net septynis kilometrus. Aplankysite labai svarbią istorinę vietą Revoliucijos aikštę. Na, o užsukę į „Delirio Habanero“ galėsite pasimėgauti kokteiliais ir turėsite galimybę nufotografuoti Revoliucijos aikštę iš dar geresnės perspektyvos. Aplankysite Havanos universitetą. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje Havanoje.

Dienos akcentai

Kubos simboliai – romas, tabakas ir revoliucija. Havanos pasididžiavimas – Didysis teatras.

3 DIENA. HAVANA – VINJALESO SLĖNIS – HAVANA (P, Pi, V)

Po pusryčių vyksite į Vinjaleso slėnį, esantį vakarinėje Kubos provincijoje, kuri garsėja geriausiu pasaulyje tabaku. Važiuodami grožėsitės Kubos gamta, egzotiškais augalais ir ypač karališkosiomis palmėmis – nacionaliniu Kubos simboliu. Aplankysite cigarų fabriką „Francisco Donatien“. Sustoję fermoje „El Paraiso“, pamatysite, kaip gyvena paprasti tabaką auginantys valstiečiai, įvertinsite jų svetingumą ir nuoširdumą. Apžiūrėsite Indėno urvą ir plauksite valtimi požemine upe. Papietavę restorane „Palenque de los Cimarrones“, vyksite prie vadinamosios „Priešistorinės sienos“ (Mural de la Prehistoria) – senovinių uolų su spalvingais piešiniais, vaizduojančiais gyvybės atsiradimą Žemėje. Iš apžvalgos aikštelės „Los Jazmines“ pasigrožėsite vaizdu į Vinjaleso slėnį. Grįžę į viešbutį, pavakarieniausite restorane. Nakvynė viešbutyje Havanoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 210 km.

Dienos akcentai

Sodrus cigaro dūmas cigarų fabrike ir neišdildomi įspūdžiai Indėno urve plaukiant požemine upe.

4 DIENA. HAVANA – GVAMA – SJENFUEGOSAS – TRINIDADAS (P, Pi, V)

Papusryčiavę keliausite į Sjenfuegoso miestą. Sustosite fermoje „Fiesta Campesina“ susipažinti su tik Sapatos pusiasaliui būdinga augalija ir gyvūnija. Nepamirštami įspūdžiai garantuoti apsilankius Gvamos krokodilų fermoje, kur galėsite stebėti šiuos jau milijonus metų nesikeičiančius unikalius gyvūnus. Papietausite vietos restorane „La Boca“. Atvykę į Sjenfuegosą, pasivaikščiosite pagrindinėmis miesto gatvėmis ir aikštėmis. Tai vienintelis miestas saloje, įkurtas prancūzų. Gražioje įlankoje stūksantį Sjenfuegosą nuo priešų saugo Chagvos tvirtovė. Dėl prancūziškos kilmės Sjenfuegosas nepanašus į kitus Kubos miestus: jis išsiskiria idealia plano simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru. Pasivaikščiosite po parką Marti, apžiūrėsite rūmus Del Valle, teatrą Tomás Terry, Kultūros vertybių namus ir Nekaltojo Prasidėjimo Mergelės katedrą. Vėliau važiuosite į Trinidadą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Trinidade.

Nuvažiuotas atstumas apie 360 km.

Dienos akcentai

Šiuolaikiniai dinozaurai Gvamos krokodilų fermoje. Prancūziška Sjenfuegoso simetrija.

5 DIENA. TRINIDADAS (P, Pi, V)

Po pusryčių pasivaikščiosite po Trinidadą – vieną įspūdingiausių Kubos miestų, įkurtą ispanų kolonistų XVI a. pradžioje (UNESCO objektas). Aplankysite pagrindinę Švč. Trejybės bažnyčią, apžiūrėsite puošnų altorių, pagamintą iš juodmedžio ir papuoštą dekoratyviais elementais, kurių amžius – daugiau nei 300 metų. Pasivaikščiosite po pagrindinę aikštę, apžiūrėsite grafo Bruneto rūmus, kuriuose dabar įsikūręs Romantikos muziejus. Paskanausite kokteilio „Canchánchara“ to paties pavadinimo bare. Pietūs miesto restorane „Tavern El Barracon“. Vėliau aplankysite namą, kuris priklauso vienai garsiausių miesto šeimų Santanderams. Grįšite į viešbutį. Laisvas laikas, vakarienė privačiame restorane „El Dorado“. Nakvynė viešbutyje Trinidade.

Dienos akcentai

Pastelinių spalvų ir palmių miestas Trinidadas, UNESCO objektas.

6 DIENA. TRINIDADAS – SANTA KLARA – VARADERAS (P, Pi, V viešbutyje VĮ)

Po pusryčių vyksite į Santą Klarą. Sustosite prie Che Guevaros (1928 – 1967) memorialo. Tai viena ryškiausių XX a. asmenybių. Jo atvaizdas tapo Vakarų populiariosios kultūros fetišu, o pats revoliucionierius – maištaujančio jaunimo simboliu. Atvykę į Santa Klaros miestelį, pasivaikščiosite po centrą, papietausite ir tęsite kelionę į Varaderą. Vakarienė „viskas įskaičiuota“ ir nakvynė viešbutyje Varadere.

Nuvažiuotas atstumas apie 160 km.

Dienos akcentas

Maišto ir revoliucijos emblema – Che Guevaros memorialas.

7 – 10 DIENOS. VARADERAS (VĮ)

Poilsis Varadere.

11 DIENA. VARADERAS – HAVANA – MASKVA – RYGA

Būsite nuvežti į oro uostą skrydžiui namo.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 5 nakvynės 3 – 4* viešbučiuose;
 • 5 nakvynės poilsio metu 4* viešbutyje su maitinimu „viskas įskaičiuota“;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 5 pusryčiai, 4 pietūs, 5 vakarienės pažintinės programos metu;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas Ryga – Maskva – Havana ir atgal (nuo 690 €);
 • įvažiavimo į Kubą kortelė (30 €);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 30 $);
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas,
 • gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 10;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 360 €;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.