+370 613 66930

Madridas

Madridas

Kodėl Madridas?

Kas mėgina pažinti Madridą nuosekliai apžiūrėdamas visus paminklus, įsitikina, kad jų yra per daug. Tai džiaugsmingiausia Europos sostinė, kurios dvasią pajusite vaikštinėdami gatvėmis ir ilsėdamiesi kavinėse ar baruose, kur prie kiekvieno gėrimo paduoda puikių tapas (užkandžių). Tai gali būti marinuoti moliuskai, tortilijos gabalėlis, sūris, kumpis, alyvos ar kiti gardėsiai. Be jų būtų sunku ištverti iki vakarienės, nes restoranai mieste atsidaro tik po 22.00 h.

Edificio Metropolis

Istorija:

Madrido istorija prasidėjo vakarinėje šiuolaikinio senamiesčio dalyje, kurioje įkurti Karaliaus rūmai. Čia 852 m. ant aukšto Mansanaro upės kranto arabų užkariautojas Mohamedas I įsakė pastatyti alkasarą – gynybinę pilį Madrit. Išviję maurus XI a., Kastilijos karaliai naudojo alkasarą kaip medžiotojų pilį, o iš Madrit kilo Madrido pavadinimas, kuri išaugo į didžiulį miestą ir 1561 m. tapo Ispanijos sostine. Alkasaras apie 200 metų buvo katalikų karalių rezidencija, o po 1734 metų gaisro jį pakeitė Karaliaus rūmai (Palacio Real). Paskutinis karališkosios kilmės rūmų gyventojas buvo Alfonsas XIII, kuris 1931 m., išsigandęs respublikonų demonstracijos, paspruko pro terasos langą, o po respublikonų sėkmės miesto rinkimuose – emigravo.

Verta aplankyti:

Karaliaus rūmai, tai didžiulė pilis, net dešimt kartų didesnė už Bakingemo rūmus. Salės su freskomis ir auksiniai lipdiniais puoštomis lubomis bei sunkiais sietynais perkelia lankytojus į kitus amžius. Pilies sienas puošia rūmų dailininkų tapyti Ispanijos karalių veidai. Taip pat daug šios tematikos paveikslų yra Prado muziejuje. Didžiojoje aikštėje (Mayor Plaza) vykdavo koridos ir egzekucijos, dažnos ir jaudinančios nuo inkvizicijos laikų. Tačiau jau daugelį metų Madrido gyventojams ši aikštė – ideali vieta išgerti kavos ar vyno, paskaityti laikraštį ar pasišnekučiuoti su draugais. Iš Didžiosios aikštės vingiuoja kreivos gatvelės, stovi vartai, laiptukai ir plyti mažos senamiesčio aikštelės. Daugelis namų išlaikė Habsburgų stiliaus fasadus ir taip pat gražiai galėtų stovėti Vienoje ar Zalcburge. Madridas yra architektūrinių stilių mišinys. Senamiesčio vyskupo koplyčia griežto gotikinio stiliaus, o viena gražiausių barokinių Pirėnų pusiasalio portalų galima pamatyti senoje prieglaudoje, kurioje dabar yra Miesto istorijos muziejus. Prie Šv.Onos (Plaza de Santa Ana) aikštės stovi klasicizmo stiliaus Ispanų teatras (Teatro Espanol), o pire Sibelės aikštės (Plaza de Cibeles) – renesansinio stiliaus Nacionalinis bankas. Art deco stili atspindi kinos teatras Palacio de la Musica, o art nouveau (ispaniškasis secesijos stilius) – Kūrėjų sąjungos pastatas.