+370 613 66930

Amsterdamas

Amsterdamas

Kodėl Amsterdamas?

Amsterdamo miestas pilnas kontrastų. Čia jis virpa gyvenimu, o po akimirkos ramus, savas ir prašmatnus, egzotiškas ir tolerantiškas. Miestas keičiasi priklausomai nuo metų laiko. Žiemos metu visą Amsterdamą užšalusiais kanalais gali apkeliauti slidėmis. Tik žiemos periodu gali suprasti, kodėl olandų dailininkai tapydavo tokius vaizdus: vakaro šviesoje virš kanalų spingsi namai ir tiltai išsilenkia lyg auksiniai skliautai. Amsterdamas yra tarsi senoviškas paveikslas pulsuojantis naujoviškumu. Kad pajustum Amsterdamo miesto dvasią užtenka apsilankyti “bronzinėje kavinėje”. Kokliais dengtos sienos yra beveik juodos nuo papirosų dūmų, galima girdėti, kaip pilamas alus, o biliardo kamuoliuko smūgius slopina linksmas juokas. Kanalų, laisvės ir menininkų miestas – taip apibūdina Amsterdamą keliautojai.
Amsterdamas

 

Istorija:

Prie Singelio (Singel) kanalo, pirmojo kanalo, apglėbiančio istorinį miestą, galima pamatyti, kaip gerai dera vanduo su architektūra. Buvo įrengti trys kanalai: Ponų, Imperatoriaus ir Kunigaikščio. 1612 m. hugenotai įkūrė miesto dalį, kurią pavadino Jardinu (Jordaan). Tai rajonas, kur namuose “Hofjes” keistuoliai menininkai turi mažas parduotuves ir galerijas, kur vyksta pasilinksminimai skambant rylai, auginami balandžiai ir kanaluose gaudomos žuvys. Olandijos sostinė visada pasižymėjo veiklumu. Amsterdamiečiai savo laivais užkariavo visą Baltijos prekybą, XVII a. pr. prekiavo su Indija, iš kur gabendavo prieskonius visai Europai. Didžiausias Amsterdamo klestėjimas prasidėjo Auksiniame amžiuje, miestas išaugo į galingą pasaulio prekybos centrą, tuo metu sukurtas pagrindinis kanalų tinklas, pastatyti svarbiausi pastatai. Amsterdamas – konstitucinė Olandijos sostinė, tačiau valdžios rezidencija yra Hagoje.
Amsterdamas

Verta pamatyti:

Pavasario, vasaros ir rudens metu įdomiausia susipažinti su miestu išsinuomavus dviratį. Dviračiai Amsterdame yra mėgstamiausia transporto priemonė, o stovėjimo aikštelės ant tiltų atrodo labai puošniai. Patartina aplankyti Margere Brug (Plonas tiltas), rylas, Karališkuosius rūmus, gražias bažnyčias, išvaizdžią alėją Damrak, Vondelio parką ir viduramžiais įrengtą Beginhofą (Begijnhof), dvelkiantį vienuolyno ramybe. Be Karališkųjų rūmų prie Damų aikštės, kuriuose demonstruojama vertinga XVII amžiaus dailės muziejų kolekcija, Amsterdame yra dar du muziejai, kuriuos būtina aplankyti: Valstybinis muziejus (Rijskmuzeum) su dideliais skulptūrų, taikomosios dailės ir tapybos rinkiniais (net 22 Rembranto paveikslai) bei valstybinis Van Gogo muziejus. Jame sukauptas didžiausias pasaulyje šio dailininko paveikslų rinkinys. Gana populiaru Amsterdame leisti laiką apsipirkinėjant, čia rasite ir legendines “blusų turgavietes” (Waterlooplein ir Looiersgrachtas). Viena iš labiausiai lankomų vietų – šimto parduotuvių galerija Winkel Utrecht, kur daugybė keistų, spalvingų ir patrakusių parduotuvių.

Sudomino kelionė?

Mes galime Jums užsakyti skrydį ir apgyvendinimą Jūsų pageidaujamai datai.