+370 613 66930

Barselona

Barselona

Kodėl Barselona?

Nuo aušros iki vidurnakčio beveik kiekvienas mieste pereina platanų alėja, kuri jungia didžiulę Katalonijos aikštę – Plazza de Cataluna – su uostu. Didelio miesto atmosfera kuri kartais užburia lankytojus – tai gyvenimo džiaugsmo, laisvės šlovinimo ir mėgavimosi menu mišinys.

Barcelona

Istorija:

Pirmąją koloniją šiandieninės Barselonos vietoje įkūrė romėnai 15 m. pr.Kr. Vėliau čia gyveno vestgotai ir arabai, frankų ir Aragonijos karaliai. Čia Karolis Plikasis padarė pradžią katalonų vėliavai ir herbui. Miestas pasiekė valdžią ir turtus jau ankstyvaisiais viduramžiais, kaip katalonų – prancūzų Aragono karalių rezidencija. Čia XIV a. susirinko pirma nepriklausoma valdžia. 1888 m. per Pasaulinę parodą pastatyta 60 metrų aukščio kolona –paminklas Kolumbui.

Barcelona

Verta pamatyti:

Rambloje nuo 5 val. ryto atsidaro turgavietė Boqueria, kur gausu žuvų. Vakarais barseloniečiai eina į operą, kur visada išperkami visi bilietai, nors ten yra apie 5000 vietų, o bilietai kainuoja brangiai. Gidai praveda turistus Kolumbo keliu, iš uosto 700 metrų veda Rambla į viršų, paskui pasuka į dešinę, į Karališkąją aikštę (Plaza del Rei). Daugelyje viduramžių pastatų įsikūrusios šiandieninės kultūrinės ir visuomeninės institucijos: muziejai (trejuose rūmuose veikia Pikaso darbų parodos). Senuose gotiškuose vyninės rūsiuose (pavyzdžiui, vyninėje Can Culleretes arba Los Caracoles) galima paragauti gardžių kataloniškos virtuvės patiekalų. Visus stebina XIX ir XX a. sandūroje pastatytas Auksinis keturkampis – 150 secesijos stiliaus pastatų kompleksas. Garsiausias ir įžymiausias Gaudi darbas yra bažnyčia Sagrada Familia (Šventoji Šeima), pradėta statyti 1882 m. 1926 m. po Gaudi mirties, buvo baigta tik trečiojo iš aštuoniolikos aukštų statyba. Bažnyčia statoma iki šiol. Ant kalvos pastatytas olimpinis kompleksas Anell Olimpic 1992 m. vykusioms olimpinėms žaidynėms. Architektas Josephas Lluisas Sertas 1974 metais sukūrė pastatą, vėliau pertvarkytą į didžiojo siurrealisto Joano Miro (1893 – 1983 m.) muziejų. Pats meistras toje vietoje sukūrė Moters ir paukščio skulptūrą bei spalvotą Ramblos mozaiką. Taip pat paminėtinos tokios įžymybės kaip Montserato vienuolynas, Barselonos fontanai, Dali muziejus Figere, senamiestis Žironoje, dar vadinamas Mažąja Florencija.