+370 613 66930

Dublinas

Dublinas

Kodėl Dublinas?

Mietas yra jaunas, spalvingas ir vis kitoks kiekviename žingsnyje. Oras čia dažnai džiuginančiai gražus. Rašytojai ir poetai – neatsiejama Dublino kultūros dalis. Trys Nobelio premijos lauretai – Viljamas Batkeris Jeitsas, Džordžas Bernardas Šo ir Samuelis Beketas – gimė Dubline. Jie daug laiko praleisdavo smuklėse. Šiandien tai puikiausiai pateisina turistų “smuklių maršrutus” iki Deivis Byrnes ar Mulligan ir Palace barų.

Dublinas

Istorija:

Ant Lifio (An Life – Liepsnos upė) krantų, dabartinio Dublino vietoje, IX a. apsistojo normanai, kuriuos tik XII a. pavyko išvaryti. Anglai 1171 m. Dublinui suteikė miesto teises ir padarė ji šeimininkavimo Airijoje centru, 1204 – 1268 metais pastatė tvirtovę ir katedrą. 1801 m. Unijos aktu buvo apribota politinė Dublino reikšmė. Airija sujungta su Anglija ir kurį laiką riboti jos prekybiniai kontaktai. Šalis ir jos sostinė nuskurdo, Airija tapo neturingųjų prieglobsčiu. XIX a. viduryje miestą užplūdo badaujantys valstiečiai, taip atsirado skurdo rajonai. 1921 m. Airija atgavo nepriklausomybę.

Dublinas

Verta pamatyti:

Turbūt kiekvienas ragavo Guinness Stout alaus, gaminamo vienoje didžiausių daryklų pasaulyje. Nuo 1986 m. joje gaminamas ir škotiškas viskis. Ši kompanija nuo 1759 m. gaminanti tradicinį airišką alų, taip pat yra meno mecenatė, finansuojanti Šv. Patriko katedrą ir daugelio parkų įkūrėja. Kas Dubliną pažįsta tik iš airiškų filmų, kuriuose nuolat lyja, o gatvės yra tamsios ir siauros, maloniai nustemba sužavėti tikrojo Dublino paveikslu. Prabangi pilis, nacionalinis muziejus su arkadomis ir kolonomis, paštas O’Konelio gatvėje, klasikinė NMP katedra ir senasis airių parlamento pastatas, savo klasikiniu fasadu primenantis senąją Dublino prabangą. Protestantiško stiliaus Šv. Patriko katedroje “Guliverio kelionių” autorius Džonatanas Sviftas beveik 30 metų išbuvo dekanu. Einant pakrante iki Bri Chualann kurorto, atsiveria nuostabių tapybiškų peizažų. Užburianti vieta – Tepmle Bars, senasis hugenotų rajonas Dublino centre, kur įsikūrę parduotuvės, bistro, restoranai ir kavinės, taip pat teatrai ir galerijos. Čia galima skaniai pavalgyti, o vakare pasiklausyti smuiko melodijų.