+370 613 66930

Londonas

Londonas

Kodėl Londonas?

Ar įmanoma atsiminti Londoną, be karališkos šeimos, be savo tradicijų? Bet kurioje pasaulio šalyje praeitis nėra tokia svarbi ir reali kaip Bakingamo rūmuose. “Tik nepanaikinkit monarchijos” – ištrūksta ne vienam užsieniečiui, dalyvaujančiam iškilmingame kariniame parade. Neišdildomus atsiminimus palieka juodos žvilgančios lokiukų kepurės, besišypsanti karalienė, Londono dviaukščiai autobusai, Big Beno laikrodis ir gotikiniai fasadai. Jei kas nors nori pajusti tikrą anglišką dvasią, tereikia viename iš prašmatnių viešbučių išgerti arbatos. ”Arbata – tai vaistas nuo liūdesio” – tikina anglai. O gal kas norėtų bare pabandyti išgerti pusę kvortos alaus?

Istorija:

Londoniečių puikybę galima pateisinti jų miesto istorija. Jau I a. pabaigoje romėnai padarė Londoną britų provincijos sostine. Po Romos imperijos žlugimo į salą įsiveržė anglai ir įsikūrė prie Temzės upės. IV a. Londonas buvo vyskupo rezidencija. Tuo metu ant Ludgate kalvos buvo pastatyta pirma Šv. Pauliaus bažnyčia. Edvardas Išpažinėjas pradėjo Vestminsterio vienuolyno statybą. Čia ilsisi pirmo valdovo palaikai. Jo sūnus ir sosto paveldėtojas Haroldas II – pirmasis valdovas, karūnuotas Vestminsteryje, 1066 m. čia karūnavosi Vilhelmas Užkariautojas. Nuo to laiko Anglijos karaliai ir karalienės karūnuojami būtent Vestminsteryje. Miestas suklestėjo XVI a., viešpataujant Henrikui VIII ir jo dukrai Elžbietai I. Tuo metu buvo panaikintas popiežiaus valdymas ir steigiamos anglikonų bažnyčios. XVIII a. pabaigoje Londonas buvo didžiausias pasaulio miestas, jame gyveno apie 1 mln. gyventojų. Kai susikūrė Britų tautų Bendrija – Londonas tapo neoficialia jos sostine. Londonas išsaugojo svarbią poziciją tarptautiniame politiniame ir kultūriniame gyvenime, o XX a. aštuntame dešimtmetyje tapo svarbiu finansiniu centru.

Verta aplankyti:

Whitehall vyriausybinis rajonas, įsikūręs parlamentas, premjero rezidencija mūriniame name prie Downing Street Nr. 10 (nepopuliarinama turistams), Skotland jardo pastatas bei Banqueting House rūmai su 1630 m. Rubenso tapyba. Šiaurinėje pusėje kyla Laikrodžio bokštas su įžymiuoju Big Beno skambesiu. Dalis karališkų Bakingamo rūmų yra skirta turistam. Būtina aplankyti Tauerį (Tower) šalia kurio, viduramžiškai apsitaisę sargybiniai saugo karališkuosius valdžios simbolius, esančius Karališkajame ižde, apskritame Vakefildo bokšte. Kiekvienas besilankantis Londone privalo aplankyti Piccadilly Circus, Eroto fontaną, Trafalgaro aikštę. Jaunimas renkasi į Coven Garden operos teatrą, taip pat kontraversiškajame East Ende, prie Portobello Road Kesingtone ir Clerkenwell’yje. Viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų – Madam Tussaud figūrų muziejus, kuriam jau daugiau nei 100 metų.