+370 613 66930

Praha

Praha

Kodėl Praha?

Mocartas buvo susižavėjęs Praha lyg mylimąja. Netoli senojo turgaus gimusiam rašytojui F.Kafkai, priešingai – ji buvo kaip agresyvi motina, nesuteikianti laisvės. Praha, pasipuošusi beveik šimtu bokštų, daugeliui miesto gyventojų ir svečių yra tikras stebuklas. Nė vienas miestas vidurio Europoje neturi tiek grožio, kaip “auksinė Praha”, kurios senamiestis mena viduramžius.

Istorija:

 
IX a. dabartinėje Prahos vietoje buvo įsikūrę 40 kaimų, kurie XIII-XIV a. gavo miesto privilegijas. Šiuose miestuose įsikūrus imperatoriui Karoliui IV, suklestėjo kultūra, 1348 m. čia buvo įsteigtas pirmasis vidurio Europos universitetas. Miestas stipriai nukentėjo per Trisdešimties metų karą ir atgimė tik XVIII a. viduryje, kai susijungė Senasis miestas, Naujasis miestas, Mažasis miestas, Hradčanai ir Jesofas. 1918 m. Praha tapo Čekoslovakijos sostine. Po Antrojo Pasaulinio karo tai buvo daugelio svarbių įvykių vieta. 1948 m. valdžią užėmė komunistai, o 1968 m. prasidėjo “Prahos pavasaris”, 19963 m. Praha tapo Čekijos sostine.

Verta aplankyti:

Atvažiavus į Prahą, pirmiausia reiktų nuvykti ant Karolio tilto, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama. Prahos širdis – senojo miesto centre įsikūręs turgus. Kiekvienas pastatas yra senovės paminklas: Hradčanų bažnyčia ir rotušė su astronominiu laikrodžiu, barokinė Šv.Mikalojaus bažnyčia, Jano Huso paminklas. Einant link Josefovo rajono, daug senovinių žydų paminklų. Tą epochą liudija 1270 m. seniausia vidurio Europos sinagoga Senoji naujoji (Staranova), Aukštoji (Vysoko sinagoga), žydų rotušė, Pinkaso (Pinkasova) sinagoga ir žydų kapinės su žymaus rabino J.Lowos ben Beatelos antkapiu. Praha – teatrų miestas, čia įsikūrę Nacionalinis, J.K.Tylo, B.Smetanos teatrai, lėlių teatras, Laterna magica… mažasis miestas, tai parkų, paminklų ir ambasadų rajonas. Nuo čia tik du žingsniai iki Hradčanų. Ant piliakalnio dar X a. įsikūrusi valdovų rezidencija, kiekvieną žavi Karališkąja pilimi, vasarnamiais, renesansiniais Švarcenbergų rūmais, barokiniais Arkivyskupo ir Šternbergų rūmais. Šv.Vito katedra ir Šv.Jurgio bazilika Hradčanų rajone yra seniausios Prahos bažnyčios. Auksinė gatvelė, kurioje tankiai sustatytuose namuose gyveno auksakaliai, yra mėgstama turistų pramoga.