+370 613 66930

Venecija

Venecija

Kodėl Venecija?

Sapnas ar tikrovė? Praeitis ar dabartis? Kiekvienas vakare stovintis ant akmeninio Venecijos grindinio, kur namų langų šviesos plaukia vandeniu, kartu su tyliai praslenkančia paskutine gondola, jaučiasi tarsi kitame pasaulyje ir pradeda tikėti, kad tuoj išgirs sunkius sergančiųjų maru atodūsius arba viename iš langų pastebės D.Kazanovą. Venecija slepia savo veidą už prabangos, nerūpestingumo ir abejingumo fasado. Miestas daugybę kartų statytas ir griautas, įsikūręs ant 118 lagūnos salelių prie šiaurinės Adrijos jūros pakrantės. Ji pastatyta ant 10 000 ąžuolinių ir guobų polių, išvagota 200 kanalų ir sujungta 400 tiltų. Šiandieninėje Venecijoje kunkuliuoja gyvenimas, o vasaros metu turistų skaičių tenka riboti. Vasaris – Venecijos karnavalo mėnuo su viduramžių laikų triukšmingų ir spalvingų linksmybių tradicijomis.

Istorija:

Venetai, bėgdami nuo nuolat juos puldinėjančių barbarų genčių, čia rado puikią vietą apsigyventi ir 421 m. įkūrė miestą. 697 m. buvo išrinktas pirmasis dožas ir prasidėjo miesto raida. X ir XI a. sandūroje Venecija jau turėjo didžiausią galią Adrijos jūros regione, o po IV kryžiaus žygio gavo beveik pusę Bizantijos imperijos teritorijos. Nuo tos akimirkos atsivėrė keliai į Viduržemio jūros baseiną. XIII – XV a. Venecija dar labiau sustiprėjo, užėmė Genują ir palenkė didžiąją dalį miestų Šiaurės Italijoje. Iki pat jūrinio kelio į Indiją atradimo ji buvo prekybos su Rytais centras, nepriklausomas ir turtingas miestas-valstybė. Tik Napoleonas užbaigė Venecijos Respublikos egzistenciją, atėmė jos nepriklausomybę ir 1797 m. atidavė Austrijai. 1866 m. ji buvo prijungta prie Italijos karalystės.

Verta aplankyti:

Nuostabus meno kūrinys, dar vadinamas XVII a. Europos simboliu, yra didžiausia miesto aikštė – Šv.Morkaus aikštė, kurioje puikuojasi Šv.Morkaus bazilika ir Dožų rūmai. Šv.Morkaus bazilikos vidus sukuria bizantišką įspūdį, auksinės sienos ir brangakmeniais inkrustuoti Pala D.Oro demonstruoja bizantišką praeitį, kurios ji visai neturi. Dožų rūmai, tai karų, intrigų, žudynių ir iškilmingų įvykių vieta. Tiesiog būtina pasiplaukioti Venecijos kanalų labirintai, kurie geriausiai atskleidžia šio miesto neįprastumą. Nuolat nuo kranto atitrūksta vaporettos ir plukdo keleivius į San Mikelę, į Muraną, kur iš stiklo padaromi nepaprasti stebuklai, arba į Buraną su spalvotais namukais. Lido, kuris su savo išplautomis spalvomis visada suteikdavo gerą foną tapytojams ir filmų režisieriams. Tai vis žavingoji Venecija…