+370 613 66930

Stockholmas

Stockholmas

Kodėl Stokholmas?

Keturiolikoje salų prie Melaro ežero ir Baltijos jūros Saltsjono įlankos pastatytas miestas yra vandens ir šviesos simfonija. Vasarą, kai žvilganti šiaurinė saulė atsispindi plačiame vandens paviršiuje, Stokholmas atrodo beveik kaip Viduržemio jūros miestas. Tačiau čia vyrauja jauki, rami atmosfera. Tuo metu kavinukes, aikštes ir parkus, kviečiančius sustoti, pasilinksminti ir paklausyti muzikos, užplūsta žmonės. Tai, kad daugiau nei 150 metų Švedija nesivėlė į jokius karus, buvo palanki aplinkybė Stokholmui tapti gražiausia ir daugiausia kultūrinio paveldo paminklų turinčia sostine pasaulyje.

Istorija:

Stokholmo istorija prasidėjo prieš 750 metus Gamlastano saloje, kai švedų valdovas Birgeris šioje vietoje įkūrė miestą. Užmezgus ryšius su vokiečių pirkliais, miestas sparčiai augo.

Verta aplankyti:

Gamla Stanas – tai Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštėmis, kurias supa daugybė kavinukių, restoranų, galerijų ir suvenyrų parduotuvių. Vokiška XVI a. Šv.Gertrūdos bažnyčia liudija apie ilgus vokiečių pirklių dominavimo metus ir glaudžius santykius su vokiečių Hanzos sąjunga. Šiaurinėje Stadsholmeno salos dalyje pastatyta karališkoji baroko pilis yra vienintelė pasaulyje karališkoji rezidencija, kuri visada buvo atvira visuomenei. Djurgardeno saloje įsikūręs Šiaurės muziejus, valstybinis muziejus “Waza”, Akvarija (muziejus apie gamtos ir vandens pasaulį). Skansenas yra pirmasis muziejus po atviru dangumi, jame galima susipažinti su visa Švedijos istorija. Čia iš visų šalies kampelių atvežta apie 150 statinių, pradedant nuo viduramžių ir baigiant XIX a. nuo aukščiausio šio muziejaus taško Solideno kalvos atsiveria nuostabiausia Stokholmo panorama. Skeppsholmas – meno sala, kurioje įsikūrę Nacionalinis meno muziejus, Tolimųjų Rytų meno muziejus ir Architektūros muziejus, kiek tolėliau – daugybė meno studijų bei Grand Hotel rūmai, kuriuose apsistoja Nobelio premijos laureatai. Segels Torge – šiuolaikinių pastatų rajonas, kurio puošmena – Kultūros namai, kuriems architektūra ir dydžiu negali prilygti netoliese stūksantys bankai, prekybos centrai. Vienu metu net trys galerijos pristato aktualias meno, fotografijos, mados parodas, taikomąjį meną ar ryšių priemones.